Provozovatel:
cestování dovolená exotika

švýcarsko
Navigace - Vietnam
Dovolená Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Last minute Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Víza Vietnam Fotogalerie Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam  

       Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
       Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Vietnam - Dopravní předpisy

Dopravní předpisy
DopravaŘidičský průkaz ČR ani mezinárodní řidičský průkaz na území VSR neplatí. Při krátkodobých pobytech doporučujeme pronajmout si vůz s řidičem za poplatek cca 45-70 USD na den. Existuje možnost pronajmutí motorky, upozorňujeme však, že je to vzhledem k výše zmíněné skutečnosti (cizí řidičské průkazy ve VSR neplatí!) na vlastní zodpovědnost pronajímatele. V případě jakýchkoliv následných problémů s vietnamskou policií ZÚ ČR nemůže podniknout žádné kroky na ochranu pronajímatele motorky. Cizincům dlouhodobě žijícím ve VSR policie vystaví za poplatek 20 USD vietnamský řidičský průkaz.
Pokud se rozhodnete trochu riskovat a motorku si pronajmout, bude se Vám hodit několik následujících rad a postřehů. Ve Vietnamu se jezdí vpravo – a to je asi první a poslední společný rys s kontinentálními silničními pravidly. Nejpoužívanějším dopravním prostředkem je motorka, auta nejsou příliš běžná. Cizincům připadá místní doprava jako neuvěřitelný zmatek, nicméně je nutné si uvědomit, že pokud chcete ve Vietnamu jezdit, musíte se místním zvyklostem přizpůsobit, nikoli se snažit je předělat. V podstatě to znamená zapomenout víceméně na všechna pravidla, která jste se v autoškole naučili. Snažte se splynout s davem a buďte velice pozorní k tomu, co se děje na silnici před Vámi, počítejte s tím, že budete mnohem více používat klakson, který je tady důležitým prostředkem bezpečnosti. Co se týče přednosti v jízdě – uplatňuje se tu pravidlo silnějšího fungující na ose náklaďák – autobus – auto – motorka – jízdní kolo. Jezděte opatrně a nepříliš rychle – vzhledem k přeplněným silnicím ve městech a stavu vozovek. Než si motorku pronajmete, nejprve si ji důkladně prohlédněte a vyzkoušejte; v žádném případě nezapomeňte na helmu. Pokud nejste v řízení motorky zběhlí, měli byste pronájem zvážit, protože řídit ve Vietnamu mohou jen opravdu zkušení cizinci.
Benzín ve Vietnamu je poměrně levný, existují tu dva druhy benzínu – méně kvalitní 90 a o něco lepší 92. Cenový rozdíl je v podstatě zanedbatelný; rozdíl v typu benzínu na výkonu však poznáte, takže se nevyplatí šetřit.

Průvodce a mapy


Vietnam,...
Vietnam, Cambodia, Laos and  Northern Thailand
519 Kč
Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč
Vietnam...
Vietnam - DVD
99 Kč
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy