Provozovatel:
cestování dovolená exotika

švýcarsko
Navigace - Vietnam
Dovolená Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Last minute Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Víza Vietnam Fotogalerie Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam  

       Zeměpisné informace

       Obecné geografické informace
      Podnebí
      Přírodní podmínky

Vietnam - Obecné geografické informace

Obecné geografické podmínky
Vietnam leží v jižní Asii, na severu sousedí s Čínou a na západě s Laosem a Kambodžou, délka hranic celkem činí 4 639 km. Jižní a východní hranici tvoří pobřeží Jihočínského moře. Vietnam zaujímá rozlohu 329 566 km2 (což je pro představu rozloha o kousek větší než má Nové Mexiko), z toho představuje 4 200 km2 vodní plocha.
Země má protáhlý tvar a připomíná písmeno “S”. Na severu se nachází delta Rudé řeky a na jihu delta Mekongu, které jsou spojené úzkou centrální částí. Na severozápadě se nachází pohoří Hoang Lien Son s nejvyšším vietnamským vrcholem Fan Si Pan, vysokým 3 143 metrů. Střední část Vietnamu vyplňuje Annamské pohoří, dále tu najdete Kontumskou a (asi známější) Dalatskou náhorní plošinu.
Délka pobřeží je úctyhodných 3 444 km – a to nepočítáme ostrovy. Bez zajímavosti není, že v nejužším místě měří Vietnam na šířku pouhých 50 km. Nebezpečí mohou na jihu představovat záplavy a povodně (zejména v deltě Mekongu) a sezónní tajfuny, které se vyskytují hlavně na severu země, ale často zasahují i střední Vietnam.

Průvodce a mapy


Vietnam,...
Vietnam, Cambodia, Laos and  Northern Thailand
519 Kč
Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč
Vietnam...
Vietnam - DVD
99 Kč
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy