Provozovatel:
cestování dovolená exotika

švýcarsko
Navigace - Vietnam
Dovolená Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Last minute Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Víza Vietnam Fotogalerie Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam  

       Kdo tu žije? - o lidech

       Obecné informace
      Náboženství
      Národnosti
      Další zajímavosti
      Sociální uspořádání

Vietnam - Obecné informace

Demografické údaje
Údaje z roku 2008 říkají, že vietnamská populace čítá asi 86 116 560 lidí, což ji v žebříčku nejlidnatějších zemí řadí na čtrnácté místo na světě. Populační přírůstek se pohybuje kolem 1%. Průměrný věk, kterého se dožívají ženy, je vypočten na 73,5 roku; u mužů je to pak téměř 68 let. Přesto je Vietnam zemí spíše mladých lidí – 65% populace je mladší třiceti let. Do značné míry je to způsobeno i populačním boomem z porevolučních let, nicméně v posledních letech se stát snaží počet dětí v rodině snížit (nejlépe na dvě).
Informace z roku 2003 odhalují, že ve Vietnamu žilo v té době kolem 220 000 lidí nakažených virem HIV nebo již postižených nemocí AIDS. Číslo se samozřejmě – stejně jako v ostatních zemích – rok od roku zvyšuje. Odhaduje se, že do roku 2003 zemřelo ve Vietnamu přibližně 9000 lidí na AIDS.
Asi 10% Vietnamců je negramotných, přičemž negramotnost u žen je o celých sedm procent vyšší než u mužů, což do jisté míry poukazuje i na společenskou hierarchii ve společnosti.

Průvodce a mapy


Vietnam,...
Vietnam, Cambodia, Laos and  Northern Thailand
519 Kč
Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč
Vietnam...
Vietnam - DVD
99 Kč
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy