Provozovatel:
cestování dovolená exotika

švýcarsko
Navigace - Vietnam
Dovolená Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Last minute Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Víza Vietnam Fotogalerie Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam  

       Kdo tu žije? - o lidech

      Obecné informace
       Náboženství
      Národnosti
      Další zajímavosti
      Sociální uspořádání

Vietnam - Náboženství

Náboženství
Rituální omývání sochyCo se týče víry, nalezneme ve Vietnamu několik hlavních proudů – buddhismus, taoismus, konfucianismus a křesťanství. Buddhismus zde převládá mahájánového typu (asi 50 % obyvatel), přičemž velkou část buddhistů tvoří zen-buddhisti. Další významný element buddhistického vyznání představují členové sekty Hoa Hao (předpokládá se asi 1,5 mil. věřících), kteří upřednostňují osobní, vnitřní víru před komplikovanými rituály. Therávádový buddhismus se vyskytuje hlavně v oblasti delty Mekongu.
Ve Vietnamu žije až 8 miliónů katolíků, což se blíží skoro k 10% celkového počtu obyvatel. Tento údaj řadí Vietnam hned za Filipíny, které mají ze zemí jihovýchodní Asie nejvyšší procento katolíků. K protestantismu se hlásí asi 200 tisíc věřících v oblastech Centrální vrchoviny.
Z dalších náboženství je okrajově zastoupen i islám (přibližně 0,5 % populace, převážně etničtí Khmerové a Čamové) nebo hinduismus (zbytky indické komunity v Ho Či Minově Městě). Přibližně dva miliony věřících má sekta Cao Dai, která podivuhodným způsobem skloubila učení nejdůležitějších filozofických a náboženských směrů východní i západní kultury.

Průvodce a mapy


Vietnam,...
Vietnam, Cambodia, Laos and  Northern Thailand
519 Kč
Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč
Vietnam...
Vietnam - DVD
99 Kč
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy